فالوده شیرازی بی نظیر+ عکس

فالوده شیرازی بی نظیر

Unbeatable Falude Shirazi

 فالوده شیرازی بی نظیر

نرخ فالوده در شیراز معمولا مثل نرخ ارز و طلا نیست و خوشبختانه قیمت این دسر خوشمزه آنقدر است كه هركس با هر جیبی بتواند روزانه حداقل یك لیوان با آبلیمو یا گلاب نوش جان كند آن هم در روزهای گرم تابستانی.

شیراز را اگر با حافظ و سعدی نشناسند به فالوده شیرازی خوب می‌شناسند. اصلا امكان ندارد به شیراز بیایی ولی سراغ بستنی و فالوده شیرازی نروی! به خصوص فالوده شیرازی که به لطف لیموترش های شیرازی از همه ایران خوشمزه ترند.

از آنجا که شیرازی ها اهل صبر و طمانینه هستند، فالوده آنها که با نهایت دقت تولید می شود، طعم اسثتنایی و خاصی دارد. اگر شانس‌تان بزند و فصل، فصل لیموی تازه باشد، کنار یک کاسه فالوده تر و تمیز، یک عدد لیموی درجه یک نیز نصیبتان خواهد شد. بعضی‌ها فالوده را با عرقی‌جات سنتی مصرف می کنند و بعضی‌ها با آبلیمو و عده‌ای هم با آب آلبالو. شما هم هر طعمی که دوست داشتید، سفارش بدهید.

مواد لازم برای شربت  فالوده :
شکر/300 گرم
آب/600میلی گرم
گلاب/800 گرم
جوهرلیمو/یک چهارم قاشق چایخوری
دانه ی هل سبز/10 عدد

مواد لازم برای نیم کیلو  فالوده :
نشاسته ی گل /200 گرم
آب /یک لیتر

طرز تهیه:
آب و شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید. جوهر لیمو را در 2 قاشق سوپخوری آب حل کرده، به آب و شکر اضافه کنید. اجازه دهید شربت غلیظ شود. گلاب و دانه های هل را افزوده و بعد از چند جوش مایه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا سرد شود. شربت را در فریزر قرار دهید تا ببندد، سپس در کیسه بریزید و به شکل پخ پودری در آورده و آن را تازمان سرو فالوده در فریزر بگذارید(این مایه را در دستگاه بستی ساز هم می توانید بریزید تا بلورهای یخ ریز یا پخ پودری به شما بدهد.

نشاسته و آب را با هم در قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم هم بزنید تا نشاسته خوب پخته شود و بوی خامی ندهد. خمیر فالوده را کنار بگذارید تا ولرم شود. سپس آن را در قیف مخصوص بریزید و از بالا با فشار دادن قیمت آن را در آب سرد که بلورهای یخ در آن هست بریزید. وقتی فالوده خودش را گرفت آن را با کفگیر برداشته وبا پودر یخ شربت، مخلوط و سرد کنید، یا آن که برای سرو در زمانی دیگر آن را در فریزر قرار دهید.

نوش جااان

خواندن 3034 بار