بهشت گمشده در شیراز

بهشت گمشده در شیراز


بهشت گمشده منطقه ای دیدنی كه زیبایی انبوه درختان و پرآبی رودخانه‌هایش چشم هر بیننده را می‌نوازد و میهمانان را به تحسین و تكریم آفرینش گر هستی وا می دارد از جمله مناطق حفاظت شده استان فارس است. این منطقه یکی از بهترین تفریحات شیراز است . تنگ بستانك یا بهشت گمشده،سرزمینی همزیست با آب ، درخت و كوهستان است كه در گوشه شمال غرب شیراز از توابع شهرستان مرودشت قرار گرفته و هر سال میهمانان و مسافران را از اقصی نقاط كشور به سوی خود فرا می‌خواند.
بهشت گمشده در شیراز

انبوه درختان در منطقه بهشت گمشده که از مراکز تفریحی شیراز است در پاره‌ای ازمناطق چنان پنجه در پنجه هم انداخته‌ و سقفی از نوازش بر سر رهگذران و گردشگران ساخته كه به سختی می توان درخشش آفتاب را از میان شاخ و برگ درختان دید. بهشت گمشده در منطقه‌ای به وسعت 20000 هکتار واقع شده است.پوشش گیاهی مناسب، آبشارهای کم ارتفاع و آب فراوانی که از مظهر چشمه‌ها از کوه در مسیر دره به طرف پایین سرازیر می‌شود موجب شده که این منطقه از زیبایی خاصی برخوردار گردد. پوشش گیاهی این منطقه شامل بنه، پسته کوهی، بادام، بخورک، کیالک، انجیر، بید، چنار، به و گردو می باشد.

بهشت گمشده در شیراز

در این منطقه زیباو دیدنی آنچه به چشم می‌آید سبزی و زیبایی مناظر شگرف و آنچه به گوش می‌رسد صدای نوازشگر آب و نغمه پردازی پرندگان و آنچه احساس می شود طراوت و سرزندگی است.منطقه حفاظت شده بهشت گمشده یا تنگ بستانك، بخشی از حوزه زاگرس میانی و حوزه آبخیز رود كر می‌باشد كه در امتداد شرقی رشته كوه دنا واقع گردیده است.
بهشت گمشده در شیراز
 
بهشت گمشده در شیراز
خواندن 2678 بار

آخرین مطالب ارسالی
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/shirazt/domains/shiraztour.com/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/shirazt/domains/shiraztour.com/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 435