آب و هوای شیراز

آب و هوای شیراز

تور شیراز از جمله تورهای موردعلاقه ایرانیان است. یکی از سوالاتی که اکثر گردشگران می پرسند، نوع آب و هوای شیراز است. شیراز در تقسیمات اقلیمی جدید در منطقه معتدله ی شمالی قرار دارد. آب وهوای آن از نوع آب وهوای بریاست ولی به سبب ارتفاع زیاد از سطح دریا (بیش از 1500 متر)از نقاط هم عرض خود مانند کازرون و بنادر ریگ و گناوه بسیار خنک تر می باشد بارندگی آن در فصول پائیز و زمستان و اوائل بهار است .

متوسط درجه حرارت ماهیانه آن 6 و 16درجه است و درجات حداقل و حداکثر در بیشتر ایام سال از حد متوسط چندان دور نیست ،فقط در اواسط تابستان و زمستان ایام معدودی دارای گرما و سرمای شدید است . مقدار رطوبت و بارندگی هر چند غیر کافی است ولی نسبت به شهرهای جنوبی ایران زیادتر است.

میانگین دما در تیرماه (گرم‌ترین ماه سال) ۳۰ درجهٔ سانتی‌گراد، در دی‌ماه (سردترین ماه سال)، ۵ درجهٔ سانتی‌گراد، در فروردین‌ماه ۱۷ درجهٔ سانتی‌گراد و در مهرماه ۲۰ درجهٔ سانتی‌گراد می‌باشد و میانگین سالانهٔ دما ۱۸ درجهٔ سانتی‌گراد است. میزان بارندگی سالیانهٔ شهر شیراز ۳۳۷٫۸ میلی‌متر می‌باشد.

در ادامه بهترین فصل سفر به شیراز را خواهید دید.

 

بهترین زمان سفر به شیراز شیراز یکی از محبوب ترین شهرهای ایران است. محبوبیت شیراز فقط به خاطر مقبره شعرای محبوب و باغ های زیبایش نیست. در جای جای این…